Segovia

Salamanca

Bránou do starého města v Segovii je slavný románský akvadukt, který už od 1. století našeho letopočtu sloužil k zásobování města vodou z místa vzdáleného 15 kilometrů od Segovie.

Segovijský akvadukt je neuvěřitelným způsobem dochován, nachází se ve yvnikajícím stavu, což je ještě působivější, pokud si uvědomíme, že jednotlivé stavební bloky použité pro akvadukt nedrží pohromadě maltou, cementem ani za použití jiného spojovacího materiálu. Místo toho se totiž jedná o volně stojící strukturu, která drží pohromadě díky skvělým proporcím a gravitaci. Skutečně velkolepé dílo stavebníků!

Kromě románského akvaduktu turisty láká také Alcázar, impozantní pevnost, ve kterém byla Isabela Kastilská veřejně jmenována královnou Kastílie. Nakonec se nezapomeňte podívat na zdejší katedrálu, která je vůbec poslední španělskou katedrálou postavenou v gotickém stavebním slohu.

Díky strategické poloze nedaleko pohoří Sierra de Guadarrama byla Segovie velmi důležitým městem už v období Říše římské a následně i významnou vizigótskou osadou.

Segovijská gastronomie je dalším zajímavým bodem. Mezi nejpopulárnější pokrmy tohoto regionu patří na rožni opékaná selátka a v troubě pečené jehněčí. Nenechte si tuto skvělou příležitost ujít a určitě tyto dvě speciality ochutnejte!

Přihlaste se!Stáhnout katalog zdarma!

Мы используем файлы cookie, чтобы сделать ваше пребывание на нашем сайте максимально удобным. Продолжая пользоваться сайтом, вы автоматически соглашаетесь с их использованием. Узнайте больше о нашей Политике в отношении файлов cookie.