Výlet do Portugalska

Salamanca

Do Portugalska je ze Salamanky nejblíže k regionům Guarda, Castelo Branco, Braganza, Coimbra a Viseu - všechny tyto regiony se nachází v severo-centrálním Portugalsku.

Ta část Portugalska, která se nachází k Salamance nejblíže, je velmi podobná španělskému regionu z hlediska klimatu i krajiny. Avšak výlet do Portugalska vám jistě přinese poznání další zajímavé země se svou typickou kulturou.

Braganza, město na vrcholu kopce známé svým opevněním, je jedním z nejbližších portugalských měst při výletu ze Salamanky. Dalším místem, které musíte vidět, je přírodní park Montesino, který se nachází nedaleko Braganzy.

Další město nedaleko portugalských hranic je Guarda. Jedná se o nejvyvýšenější místo v zemi, které dříve sloužilo k hlídání hranic (od toho také pochází název Guarda). Jistě se vám zde bude líbit krásná gotická katedrála a při procházce městem na vás navíc dýchne zdejší typická středověká atmosféra, kterou si užije každý návštěvník.

Přihlaste se!Stáhnout katalog zdarma!

Мы используем файлы cookie, чтобы сделать ваше пребывание на нашем сайте максимально удобным. Продолжая пользоваться сайтом, вы автоматически соглашаетесь с их использованием. Узнайте больше о нашей Политике в отношении файлов cookie.