Prohlídka španělského města Salamanca

Salamanca

Salamanca je velmi známá svou prestižní univerzitou zvanou Universidad de Salamanca. Jedná se o vůbec nejstarší univerzitu ve Španělsku a jednu z nejstarších na světě, přičemž ji lze z hlediska historie srovnávat s univerzitami v Paříži, Boloni nebo Oxfordu. Tyto čtyři univerzity byly všeobecně známé jako "čtyři světla světa".

Vzhledem k univerzitní tradici po mnoho staletí je i v dnešní době studentská populace čítající více než 60 000 studentů z celého světa početnou skupinou obyvatel, která 180 000 město v mnohém obohacuje a dodává mu stále mladistvou, živou a temperamentní atmosféru. Jedná se o opravdu příjemné město pro cestování i dlouhodobé pobývání.

Co se týká historických památek, tak si zde určitě musíte prohlédnout Plaza Mayor - nejkrásnější hlavní náměstí celého Španělska. Na tomto nádherném barokním náměstí z 18. století sídlí radnice města a vždy se na něm setkáte se skupinkami bavících se studentů.

Dalším místem, které ve vašem turistickém itineráři nemůže chybět, je Casa de las Conchas (Dům mušlí), který je datován do období katolických monarchů Fernanda a Isabely. Díky speciální fasádě, kterou pokrývá 350 perfektně vytvarovaných mušlí, se jedná o nejsymboličtější budovu ve městě. Mušle jsou konkrétně symbolem náboženského řádu svatého Jakuba. Jistě vás také zaujme fascinující komplex dvou zdejších katedrál - stará a nová kotedrála.

Přihlaste se!Stáhnout katalog zdarma!

Мы используем файлы cookie, чтобы сделать ваше пребывание на нашем сайте максимально удобным. Продолжая пользоваться сайтом, вы автоматически соглашаетесь с их использованием. Узнайте больше о нашей Политике в отношении файлов cookie.