Prohlídka města Toledo

Madrid

Celé město Toledo je zásluhou nesmírného kulturního a historického bohatství prohlášeno za národní kulturní památku.

V tomto městě najdete římský circus i akvadukt, středověký hrad z období Vizigótské říše, kdy se zde usídlili Gótští králové, i muslimské mešity jako pozůstatek arabského osídlení na Iberijském poloostrově. Toledo bylo původně dokonce hlavním městem Španělska.

Období největšího rozvětu Toleda následovalo po rekonquistě Španělska. Zdejší slavná překladatelská škola pocházející právě z tohoto období velmi významně ovlivňovala svět vědy a poznání a rozšiřovala klasické a východní znalosti a objevy na celý západ.

V Toledu najdete také spoustu kostelů. K těm nejzajímavějším patří kostel sv. Tomé, ve kterém nesmíte přehlédnout slavné El Grecovo dílo "Pohřeb hraběte Orgaze".

Toledská gotická katedrála ze 13. století patří k hlavním symbolům města. Jedná se o rozměrnou pětilodní stavbu, ve které si kromě okázalého interiéru můžete prohlédnout také muzeum s díly slavných malířů jako Goya, El Greco nebo například Velásquez.

Nakonec nezapomeňte navštívit pevnost Alcázar, která je symbolem města.

Přihlaste se!Stáhnout katalog zdarma!

Мы используем файлы cookie, чтобы сделать ваше пребывание на нашем сайте максимально удобным. Продолжая пользоваться сайтом, вы автоматически соглашаетесь с их использованием. Узнайте больше о нашей Политике в отношении файлов cookie.