Pueblo Español

Barcelona

Pueblo Español se nachází na barcelonském kopci Montjuïc. O výstavbě této puebla español neboli španělské vesnice bylo rozhodnuto během éry diktátorského vládce Prima de Rivery s účelem ukázat přehled španělské architektury a řemesel na Mezinárodním Expu v roce 1929. Původně měla tato vesnice sloužit pouze pro účely Expa, ale nakonec byla díky popularitě mezi návštěvníky zachována až do dnešní doby.

Prvotním nápadem bylo vybudovat celek několika typických španělských budov, náměstí a ulic prezentujících místní architekturu, který by vypadal jako koláž či nástěnná malba. Výsledkem, který se od původního záměru téměř neliší, jedná se o velmi zajímavý komplex, který prezentuje všechny nejzajímavější a nejslavnější historické památky Španělska.

Pokud tuto španělskou vesnici navštívíte, ocitnete se ve skutečném městě s ulicemi, náměstími, řemeslnými dílnami, obchody, muzei, restaracemi i parky, ve kterém na vás dýchne speciální, auty nerušená, atmosféra.

Přihlaste se!Stáhnout katalog zdarma!

Мы используем файлы cookie, чтобы сделать ваше пребывание на нашем сайте максимально удобным. Продолжая пользоваться сайтом, вы автоматически соглашаетесь с их использованием. Узнайте больше о нашей Политике в отношении файлов cookie.