Parc Güell

Barcelona

Park Güell se rozkládá na velké ploše v severní časti města Barcelona, nedaleko zábavního parku Tibidabo, a k vidění jsou zde kromě zeleně především mnohé architektonické skvosty.

Jistě budete obdivovat typický styl architekta Antonia Gaudího, který na 17 hektarech parku vytvořil spoustu překvapujících prvků. Vlnící se tvary připomínající tekoucí lávu, kryté stezky pro pěší se sloupy podobajícími se stromům, jinde uvidíte stalaktity a nebo další zajímavé geometrické útvary.

Díky vysoké nadmořské poloze je tento zajímavý park v porovnání s hlučným a rušným zbytkem města velmi klidným místem, který vás mile přivítá.
Gaudí se rozhodl umístit vstup do parku na nejnižší místo kopce, které je i zároveň nejblíže k centru města. Od vchodu přirozeně zamíříte na centrální náměstí celého komplexu, přičemž cestou budete muset vystoupat po dvojitém symetrickém schodišti, kterému dominuje socha mloka jako symbol tohoto parku i celého města Barcelona.

Středobodem parku Güell je ohromné náměstí postavené mezi rokem 1907 a 1913, které se rozkládá na ploše větší než 3000 metrů čtverečních.

V roce 1984 byl Parc Güell zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Přihlaste se!Stáhnout katalog zdarma!

Мы используем файлы cookie, чтобы сделать ваше пребывание на нашем сайте максимально удобным. Продолжая пользоваться сайтом, вы автоматически соглашаетесь с их использованием. Узнайте больше о нашей Политике в отношении файлов cookie.