Prohlídka města Granada

Marbella+

Granada je jednou z 8 provincií, které tvoří španělskou autonomní oblast Andalusie. Město se nachází na úpatí pohoří Sierra Nevada (oblíbené místo pro lyžování) a obývá jej přibližně 250 000 obyvatel.

Město Granada má dvě hlavní čtvrti: staré město známé jako Albaicería a tradiční arabskou čtvrť Albaicín. Tyto dvě části města se liší opravdu značně, avšak jednou z těch mála věcí, co je spojuje, je poloha na kopci.

V historické části Alcaicería si můžete prohlédnout zajímavé památky jako katedrálu a krásné náměstí, ze kterého se můžete vydat směrem k Alhambře a k Generalife.

Ze čtvrti Albaicín se můžete vydat do Sacromonte - historické a tradiční cikány obývané oblasti. Celé Sacromonte tvoří obydlené jeskyně, přičemž v mnohých z nich zdejší obyvatelé organizují představení s flamencem. Albaicín je známý svými "cármenes" - nóbl domy v islámském stylu obklopené zahradami s vůní jasmínu.

Granadu nejlépe prozkoumáte, pokud vyrazíte pěšky. Jen tak si můžete naplno užít vůni květin, která zahaluje zdejší ulice.

Granada je také skvělým místem pro nákup keramiky a kožených výrobků, nemluvě o vynikajících šunkách!


Přihlaste se!Stáhnout katalog zdarma!

Žádost o více informací
Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Nejprve si prosím přečtěte naše zásady ochrany osobních údajů.