Výlet do Córdoby

Granada

Córdoba se pyšní velikým kulturním i historickým bohatstvím, díky čemuž patří k turisticky nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším místům ve Španělsku i v Evropě.

Mešita s katedrálou - mezquita-catedral - v Córdobě je nejdůležitější arabskou památkou západního světa. Nejprve se jednalo pouze o mešitu, katedrála byla uprostřed původní budovy vystavěna až po pokatoličtění Španělska. Určitě vás zde zaujme i zajímavé nádvoří osázené stromy s typickým arabským systémem zalévání.

Kvůli horkému andaluskému klimatu je centrální nádvoří, či v případě menších staveb dvůr, naprosto nezbytnou součástí domu už od dob dávno minulých. Tento prostor je obvykle bohatě osázen zelení a mnohdy v něm nechybí fontána či pramen.

Nejtradičnější čtvrtí Córdoby je Alcázar Viejo neboli Stará pevnost, do které náleží právě mešita. Judería (židovská čtvrť) je dalším velmi oblíbeným místem ve městě plným úzkých uliček a historických budov.

V roce 1994 bylo historické centrum Córdoby připsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Přihlaste se!Stáhnout katalog zdarma!

Мы используем файлы cookie, чтобы сделать ваше пребывание на нашем сайте максимально удобным. Продолжая пользоваться сайтом, вы автоматически соглашаетесь с их использованием. Узнайте больше о нашей Политике в отношении файлов cookie.