La Alhambra

Granada

La Alhambra se nachází na vrcholu kopce La Sabika, který je známý také pod názvem kopec svatého Petra či kvůli barvě zdejší půdy červený kopec.

Jedná se o jednu z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších památek nejen ve Španělsku, ale i na celém světě. Na seznam světového dědictví UNESCO byla zapsána v roce 1984.

Muhammed I (1232-1274), zakladatel dynastie Nasridovců, započal se stavbou tohoto paláce během své vlády, avšak nakonec se ji nepodařilo dokončit dříve než ve 14. století. Po arabské nadvládě v jižním Španělsku byla La Alhambra v roce 1452 přeměněna na sídlo katolických králů, tehdy nad městem převzali moc Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský.

La Alhambru tvoří 4 části: Palác dynastie Nasridovců, Pevnost, Medina a Palác Karla V. Výzdoba všech částí tohoto paláce je silně ovlivněna arabskou architekturou a stylem. Jistě vás zde zaujme perfektní harmonie budov a nádherných zahrad s fontánami, které na sebe skvělým způsobem navazují a dodávají celému komplexu jedinečnou atmosféru.

Přihlaste se!Stáhnout katalog zdarma!

Мы используем файлы cookie, чтобы сделать ваше пребывание на нашем сайте максимально удобным. Продолжая пользоваться сайтом, вы автоматически соглашаетесь с их использованием. Узнайте больше о нашей Политике в отношении файлов cookie.