Prohlídka města Valencie

Valencia

Valencie, třetí největší město ve Španělsku z hlediska důležitosti i počtu obyvatel, je hlavním městem valencijského společenství. Město je známé také pod názvem "hlavní město Turie" díky tomu, že se nachází na březích stejnojmenné řeky.

Valencia je někdy přezdívána městem květin zásluhou mnoha parků a zahrad, mezi kterými jsou nejznámější především Parque del Oeste, Jardines del Real a Jardín del Turia.

Co se týká nejzajímavějších valencijských památek a zajímavostí, tak byste určitě měli navštívit Lonja de la Seda - jedná se o původní místo pro obchodování s hedvábím, které je zapsané na seznamu světového dědictví. Nevynechejte ani kostel San Juan del Hospital, tržiště Colón a katedrálu. Dále si nenechte ujít možnost zatoulat se ve čtvrti Eixample, která je všeobecně známá jako "art nouveau" alias secesní část města.

Valencie také vítá turisty, kteří do tohoto města vyráží za průzkumem obsáhlé botanické zahrady, přírodního parku Albufera nebo za impozantním Městem umění a věd, které navrhl celosvětově známý architekt Santiago Calatrava.

Las Fallas je dalším důvodem celosvětové proslulosti Valencie. Tento zajímavý festival, uvedený na seznamu mezinárodních festivalů proslavených mezi turisty, se slaví v březnu na počet svatého Josefa - San José. "Fallas" jsou několik metrů vysoké figuríny vyrobené z papíru nebo dřeva. Každou fallu obvykle tvoří skupina velmi dobře vypracovaných a nazdobených figurín ve stejném stylu s humoristickým či satiristickým podtextem, které jsou k údivu všech turistů nakonec zapáleny a za zvuků ohňostrojů a petard slavnostně spalovány!

Valencii rozhodně nemůžete opustit před tím, než vyzkoušíte zdejší vynikající paellu známou po celém světě jako nepochybnou součást španělské kuchyně. Další specialitou, kterou je nutné ochutnat, je horchata - osvěžující regionální nápoj, který poutá pozornost i na mezinárodním poli.

Přihlaste se!Stáhnout katalog zdarma!

Мы используем файлы cookie, чтобы сделать ваше пребывание на нашем сайте максимально удобным. Продолжая пользоваться сайтом, вы автоматически соглашаетесь с их использованием. Узнайте больше о нашей Политике в отношении файлов cookie.